Zakłady Mięsne Pamso SA

Zakłady Mięsne Pamso S.A. są związane od początku swojej działalności z Pabianicami. Niezwykłe jest to, że przedsiębiorstwo od ponad 100 lat znajduje się w tej samej lokalizacji. Zmieniały się ustroje, rządy, a nawet nazwy ulic – dawna ulica Japońska stała się Żwirki i Wigury, a Pamso wciąż ma ten sam adres! Dzisiaj zakłady mięsne Pamso S.A. nowoczesne przedsiębiorstwo produkujące mięso i wędliny najwyższej jakości.

 

Dzięki optymalizowanemu procesowi produkcji i krótkiemu łańcuchowi dystrybucji wyroby Pamso są zawsze świeże i reprezentują najwyższą jakość. Co więcej, wszystkie produkty są produkowane, sprzedawane i dostarczane do Sklepów Firmowych oraz partnerskich zgodnie z rygorystycznymi standardami.

105

lat historii

48

Sklepów Firmowych

600

pracowników

Zgrany

zespół

Bestseller

Biała Kiełbasa

2000

obsługiwanych sklepów

O nas

Firma

Zakłady Mięsne Pamso S.A. to przedsiębiorstwo, które przetrwało dwie Wojny Światowe i PRL. Od lat 90. z powodzeniem radzi sobie w gospodarce wolnorynkowej. Od wielu dziesiątków lat są utożsamianie z niezmiennie z wysoką jakością, dbałością o zachowanie tradycyjnego smaku i gwarancją bezpiecznego produktu. Czy to w czasach II Rzeczpospolitej, kiedy nasze wędliny spożywali twórcy polskiej niepodległości, czy w latach 70 tych ubiegłego wieku, kiedy nasza słynna „Polska Szynka” zawojowała rynek USA – zawsze najważniejsze dla nas było zadowolenie Klienta, dlatego nieustannie dążymy do tego, by mógł rozkoszować się wyjątkowym smakiem naszych produktów.

Dzisiaj Pamso to prawie 50 sklepów własnych i 3 prężnie działające centra dystrybucji hurtowej. Przedsiębiorstwo jest skoncentrowane na rozwoju i regularnym poszerzaniu oferty. Jednocześnie stara się sprostać oczekiwaniom klientów i produkować wspaniałe wyroby, które przypadną do gustu kolejnym pokoleniom. Codziennie rzesze klientów przekonują się o wysokiej jakości i wyjątkowym smaku produktów Pamso.

Historia

Od Rzeźni Miejskiej do Pamso

Zakłady mięsne z ponad 100-letnią tradycją

Już w 1916 roku w miejscu obecnego Pamso została powołana przy ulicy Japońskiej ukazem carskim Rzeźnia Miejska w Pabianicach. Mieszkańcy od wielu lat pertraktowali z zaborcą, aby wyraził on zgodę na budowę rzeźni. Dopiero w czasie I Wojny Światowej niemieccy żołnierze, którzy stacjonowali w mieście, dostrzegli potencjał w budowie Rzeźni Miejskiej. Kończyły się zapasy żywności dla niemieckiego wojska, a w Pabianicach zaczął panować głód. Własna Rzeźnia Miejska pozwoliła wyżywić armię oraz zapewniła dochody miastu.

Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, Rzeźnia Miejska szybko zasłynęła z doskonałej jakości wyrobów. Sam Marszałek Józef Piłsudski rozsmakował się w kiełbasie moskiewskiej z Pabianic. W 1931 roku przy wsparciu finansowym i aprobacie miejskich włodarzy przy ulicy Japońskiej powstał nowoczesny budynek Rzeźni, w którym zatrudnienie znalazło 170 osób. Od tej chwili produkowane w Pabianicach mięsa, kiełbasy oraz wędliny stały się rozpoznawalne w całej II Rzeczpospolitej, a także w Europie.

{

Przełom XIX i XX wieku

Zgoda na budowę rzeźni miejskiej
Mieszkańcy Pabianic starają się u rosyjskiego zaborcy o zgodę na budowanie rzeźni miejskiej. Powód pierwszy: krowy, świnie, owce i kozy na ubój trzeba wozić do odległej rzeźni w Łasku (stolicy powiatu) lub do Łodzi. Powód drugi: opłaty za ubój zwierząt mogą być znaczącym dochodem kasy miasta

{

1906 rok

Budowa rzeźni jest zatrzymana.
To kara nałożona na miasto za zastrzelenie carskiego naczelnika powiatu, Włodzimierza Iwanowa.

{

1916 rok

Magistrat Wojenny Pabianic uruchamia Rzeźnię Miejską przy ulicy Japońskiej (dziś Żwirki i Wigury) – z zadaniem wyżywienia oddziałów okupacyjnych armii niemieckiej i miejscowej ludności

{

1918 rok

Rzeźnicy są wśród patriotów rozbrajających niemieckich żołnierzy i policjantów. Zajmują pocztę i dworzec kolejowy. Polska znowu jest Niepodległa!

{

1925 rok

Cała Polska dowiaduje się o niezrównanej w smaku kiełbasie moskiewskiej z Pabianic. Sprawcami tego są dawni towarzysze Józefa Piłsudskiego, którzy kiełbasę moskiewską posyłają marszałkowi do Belwederu.

{

1930 rok

Podczas wielkiego wyścigu automobili z metą w Pabianicach Rzeźnia Miejska karmi zawodników z całej Polski, dostojnych gości i aż 15.000 widzów.

{

1931 rok

Rusza nowoczesna Rzeźnia Miejska przy ul. Japońskiej, jedna z największych w kraju, świetnie wyposażona w urządzenia elektryczne.

{

1936 rok

Sucha kiełbasa z Pabianic jedzie na olimpiadę w Berlinie. Zabiera ją w swej walizce Jadwiga Wajsówna – rekordzistka świata w rzucie dyskiem.

{

1945 rok

Władze „ludowe” powojennej Polski zabierają rzeźnię miastu. Odtąd będzie to rzeźnia państwowa.

{

1959 rok

Szynka konserwowa „Polish Ham” zdobywa rezydencję prezydenta Stanów Zjednoczonych – Biały Dom.

{

1963 rok

Szynka z Pabianic próbuje wyruszyć w kosmos. Jest w rękach radzieckiego kosmonauty, Walerego Bykowskiego.

{

1967 rok

The Rolling Stones koncertuje w Warszawie. Muzycy życzą sobie popróbować polskich smakołyków, o jakich wiele słyszeli na Zachodzie: żytniej wódki i szynki konserwowej „Polish Ham”.

{

1969 rok

Pies Szarik z telewizyjnego serialu „Czterej pancerni i pies” pałaszuje pabianicką kiełbasę

{

1973 rok

Podczas hucznego otwarcia wędliniarni na łódzkim Teofilowie kaszanka z Pabianic „robi za” smakołyk z nowego zakładu, serwowany Edwardowi Gierkowi (pierwszy sekretarz partii komunistycznej) i Piotrowi Jaroszewiczowi (premier).

{

1990 rok

Koniec monopolu państwa. W pabianickich Zakładach Mięsnych powstaje pracownicza spółka akcyjna.

{

1992 rok

Spółka pracownicza przyjmujenazwę handlową Pamso.

{

1993 rok

Przed zwycięskim meczem w eliminacjach do Mistrzostw Świata piłkarską reprezentację Polski karmią Zakłady Mięsne Pamso

{

2000 rok

Spółka Pamso dostaje certyfikat głównego lekarza weterynarii kraju.

{

2002 rok

Mięso i wędliny z Pamso lecą wraz z piłkarską reprezentacją Polski na Mistrzostwa Świata w Korei. Będą podstawą menu kadrowiczów.

{

2011 rok

Wielka Brytania, Irlandia, Francja – to kolejne państwa, w których można kupić wędliny z Pamso.

{

2012 rok

Poprzez rozbudowę sieci dystrybucji hurtowej Pamso staje się firmą o ogólnopolskim zasięgu.

{

2016 rok

Zakłady Mięsne w Pabianicach mają już 100 lat.

{

2018 rok

Pamso wprowadza na rynek serię wyrobów z natury.

{

2019 rok

Pamso zdobywa tytuł najlepszego sklepu mięsnego w Polsce

{

2020 rok

Pamso - Rodzinna Marka Roku i Gazela Biznesu 2020Za wysiłek wkładany w dostosowywanie produktów i usług do najwyższych standardów Pamso zdobywa tytuł Rodzinnej Marki Roku oraz tytuł Gazeli Biznesu 2020.

Misja

Dla kogo
i dlaczego

„Jednoczymy pokolenia dając radość dobrego jedzenia”

Produkty Pamso są obecne w polskich domach od ponad 100 lat, urozmaicając codzienne posiłki lub stanowiąc ich podstawę. Wyjątkowy smak naszych wyrobów daje radość każdemu, kto ceni dobre jedzenie w tym: mięsa, kiełbasy, a także wędliny wysokiej jakości.

Kontakt

42 22 55 500

ul. Żwirki i Wigury 19, 95-200 Pabianice

Sieć sklepów

Znajdź Sklep Firmowy Pamso najbliżej siebie interaktywnej na naszej mapie.