CSR

Społeczna odpowiedzialność biznesu

W Pamso dbamy o środowisko naturalne, lokalną społeczność oraz o naszych pracowników i ich rodziny.

Pamso CSR

PAMSO

Dla środowiska

W naszym zakładzie produkcyjnym korzystamy z odnawialnych źródeł energii. Zamontowaliśmy 950 paneli fotowoltaicznych, które zaopatrują nas w prąd.

Ograniczamy folię – pakujemy w papier lub opakowania klientów.

W Pamso rozumiemy, jak ważna jest wspólna troska o środowisko naturalne. Dlatego w naszej codziennej pracy staramy się realizować postawę proekologiczną. W Zakładzie w Pabianicach wdrożyliśmy wysokie standardy. Mamy własną oczyszczalnię ścieków i korzystamy z ekologicznej kotłowni gazowej. Zoptymalizowaliśmy proces produkcji, aby oszczędzać wodę i prąd, segregujemy również śmieci – w tym osobno: makulaturę i folię. Zieleń to nie tylko kolor przewodni Pamso. Nasze przedsiębiorstwo zasilane jest także zieloną energią. W maju 2023 r. ukończono rozbudowę instalacji fotowoltaicznych, by obniżyć koszty i rachunki za energię elektryczną, tak niezbędną do zasilania naszych urządzeń oraz maszyn. Moc instalacji to aż 500 kWp. Taka instalacja zasilić może nawet 100 domów jednorodzinnych. Robi wrażenie!

Ogranicz folię - Ratuj ziemię
Pamso dla pracowników

PAMSO

Dla pracowników

Dbamy o zdrowie, komfort pracy i rodzinę

DBAMY O ZDROWIE – pracownicy Pamso korzystają z prywatnej opieki medycznej, dofinansowania do karty Multisport, trenują w ramach firmowej grupy biegowej Pamso Run Team.

DBAMY O RODZINY – nasi pracownicy otrzymują dofinansowanie do urlopów „tzw. wczasy pod gruszą”, paczki świąteczne dla dzieci; dzieci pracowników uczestniczą w konkursach plastycznych z nagrodami, piknikach rodzinnych czy w „przedszkolu Pamso” podczas zamknięcia szkół w 2019 roku.

DBAMY O KOMFORT PRACY – w Pamso działa program pomysłów pracowniczych MAM TAKI POMYSŁ. Dzięki pomysłom zgłoszonym przez pracowników usprawniliśmy procesy, zaoszczędziliśmy na wydatkach i poprawiliśmy komfort na wielu stanowiskach pracy.

… i potrafimy się też świetnie bawić 🙂

PAMSO

Dla społeczności

Wspieramy społeczność lokalną

Fundacja Dom w Łodzi

Pamso aktywnie wspiera Fundację Dom w Łodzi, która dzięki zaangażowaniu wielu wspaniałych osób, prowadzi jedyny w Polsce dom dziecka dla ciężko chorych dzieci. To wyjątkowe miejsce i jesteśmy dumni, że możemy naszą codzienną pracą przyczynić się do jego działania. Strona www.domwlodzi.org

Dom w Łodzi
Fundacja Happy Kids

Fundacja Happy Kids

Wspieramy łódzką Fundację, pod której opieką znajduje się 17 Rodzinnych Domów Dziecka rozsianych po Polsce. Cieszymy się, gdy podopieczni happykids.org.pl mogą przeżywać szczęśliwe dzieciństwo. Działania Fundacji można śledzić na ich oficjalnym profilu na Facebooku: Fundacja Happy Kids 

Krzysztof Jarzębski

Z wielką radością wspieramy Pana Krzysztofa z Pabianic, który jest wspaniałym sportowcem. Jako osoba niepełnosprawna pokazuje, że ograniczenia są wyłącznie w naszej głowie. Jest dla nas nieustanną inspiracją!

Krzysztof Jarzębski
Krzysztof Jarzębski

ZOO Safari w Borysewie

Pamso opiekuje się pięknymi, białymi tygrysami z ogrodu zoologicznego ZOO Safari. Jesteśmy dumni, że dzięki naszemu zaangażowaniu i codziennej pracy przyczyniamy się do wzrostu populacji tego zagrożonego gatunku.

Pamso opiekun trygrysów białych - Zoo Safari Borysew
Pamso opiekun trygrysów białych - Zoo Safari Borysew

W naszym Zakładzie bardzo popularne jest to pytanie:
„Czy wiecie, dlaczego białe tygrysy są białe? Bo jedzą tylko białą kiełbasę z Pamso!”

Oczywiście to żart, dieta białych tygrysów została ułożona przez doświadczonego weterynarza, a piękne, duże koty mają się świetnie. Zachęcamy do odwiedzenia ZOO Safari – dla naszych pracowników i ich rodzin to zawsze wspaniała przygoda!

TME UKS SMS Łódź

Pamso wspiera Superbohaterki! Jesteśmy sponsorem żeńskiej drużyny piłkarskiej. Dziewczyny ciężko trenują, by dojść do finału Ekstraligi, a my bardzo cieszymy się, że możemy je wspierać i kibicować podczas emocjonujących meczów.

PamsoKibicuje
TME UKS SMS Łódź
  TME UKS SMS Łódź
TME UKS SMS Łódź
Zupa na Pietrynie
Zupa na Pietrynie

Zupa na Pietrynie

Pamso co tydzień przekazuje produkty, z których wolontariusze Zupa na Pietrynie przyrządzają posiłki. W każdą niedzielę o godzinie 16.00 na rogu ulicy Piotrkowskiej i Św. Stanisława Kostki są organizowane ciepłe posiłki dla osób potrzebujących. Jest nam bardzo miło, że możemy być częścią tej inicjatywy i pomagać tym, którzy tego wsparcia potrzebują najbardziej. Działania organizacji można śledzić na oficjalnym fanpage’u Zupa na Pietrynie.