Najlepsza na świecie

Biała kiełbasa

Oryginalna biała kiełbasa tylko z Pamso,
tylko w oryginalnym opakowaniu

Dlaczego jeśli biała kiebłasa,
to tylko z Pamso?

Biała to

Idealny skład

  • zawiera 90% mięsa wieprzowego (na surowo)
  • ręcznie robiona /odkręcana/
  • nie zawiera dodatku mięsa wołowego
  • nie zawiera dodatków skrobiowych (manna)
  • pakowana w atmosferze ochronnej MAP, co wydłuża jej trwałość
  • wartość energetyczna 212 kcal / 100 g produktu surowego
  • niektóre wykończone drewnianym flokiem w kolorze pomarańczowym,

Szczegółowe

Wartości odżywcze

Wartość odżywcza w 100 g produktu: Wartość energetyczna 882 kJ/ 212 kcal; Tłuszcz 16,7 g, w tym kwasy tłuszczowe nasycone 6,1 g; Węglowodany 1,5 g, w tym cukry 0,7 g; Białko 14,1 g; Sól 2,2 g

Idealnie przygotowana

Przepis parzenia

Gdy w naszej kuchni znajdzie się już tak starannie przygotowana kiełbasa wystarczy wrzucić ją do wrzącej wody i poddać procesowi parzenia w temperaturze około 80 oC przez 20-25 minut. Obróbka cieplna, czyli parzenie, wydobywa i wzbogaca smak kiełbasy. Pamiętaj, aby białej kiełbasy nie gotować, traci ona bowiem wtedy walory smakowe. Gotowanie polecamy wyłącznie przy przygotowywaniu żurku lub białego barszczu – wtedy chcemy, aby kiełbasa „oddała” swój smak wodzie.

Pozostaje tylko życzyć smacznego i wybornych Świąt Wielkiej Nocy! A spragnionym sekretów smaku białej kiełbasy polecamy kilka prostych, aczkolwiek smakowitych przepisów. Dzięki nim sami przekonamy się, dlaczego nasi pradziadowie tak cenili smak dań z białej kiełbasy, która po dziś dzień gości na naszych stołach.

Za króla Sasa Łyżką kiełbasa

Lekcja Historii

Staropolska kuchnia zawsze słynęła z doskonałej kiełbasy. Nie brakowało jej nigdy na hucznych i obfitych królewskich ucztach. W czasach saskich, za panowania Augusta II i Augusta III, kiełbasa była przysmakiem serwowanym podczas największych wydarzeń i świąt. Najczęściej krojono ją w grube plastry i podawano z pikantnym sosem. Potrawę tą jedzono łyżką, a od nazwiska jej pomysłodawcy – kuchmistrza Wereszczaka, znanego w całej Rzeczypospolitej kucharza króla Augusta III, zwano ją kiełbasą Wereszczaka. Podczas gdy dobry szlachecki kucharz miał pomysł na dwanaście kiełbasianych dań, kucharz pański potrafił przygotować ich aż dwadzieścia cztery. Nie na darmo zatem dworscy kronikarze pisali: „Za króla Sasa jedz, pij i popuszczaj pasa. Zażywaj życia, smakuj przednie potrawy, nie szczędź talarów na wystawne dworskie zabawy”.

Dworskie życie minęło. Pozostał jednak smak historii ukryty w białej kiełbasie. Jak to możliwe? Oczywiście tajemnica tkwi w recepturze. Wierni tradycji pozostają masarze z pabianickich Zakładów Mięsnych PAMSO. Jedyna oryginalna kiełbasa biała surowa oparta jest na wieloletniej recepturze i zawiera aż 90 % mięsa. Produkowana jest wyłącznie z peklowanego mięsa wieprzowego najwyższej jakości z dodatkiem naturalnych przypraw, wśród których dominuje pieprz i czosnek. Kiełbasa biała surowa z Pamso to gwarancja jakości i dobrego smaku.

Dobrze jest kupić całe oryginalnie zapakowane opakowanie (ok. 1 kg czyli 8-10 kiełbasek). Dzięki temu zakupy możemy zrobić wcześniej, nie przed samymi świętami i bezpiecznie przechować kiełbasę w lodówce do terminu podanego na etykiecie. Ewentualne pozostałe kiełbaski można po wyjęciu z opakowania zamrozić i wykorzystać w późniejszym czasie.

Zobacz, co jeszcze

można zrobić z białej